خانه > کتاب‌های ما > ساير > غرائب عوائد ملل

غرائب عوائد ملل، شگفتی های مردم جهان

«کتاب غرائب قواعد ملل» که به قلم ژرژ برنارد دپینگ در اوایل قرن نوزدهم به زبان فرانسوی به نوشته شده است درباره آداب و رسوم و شیوه زندگانی مردم جهان است. ترجمه این کتاب به پارسی در زمان خود نه تنها توانست دریچه‌ای از فرهنگ‌های دیگر به روی ایرانیان بگشاید، همچنین توانست نثر پارسی را یک گام بزرگ در راه سادگی و مفهوم بودن به پیش برد.
میرزا حبیب در زمره نخستین مترجمانی است که کتاب‌هایی از زبان‌های اروپایی، مستقیم و یا با واسطه زبان عربی به فارسی ترجمه کرده‌است. او همچنین در تحول نثر پارسی در دوره جدید مقامی شامخ به خود اختصاص داده است. این دو ویژگی را می‌توان در کتاب نام‌آشنای «حاجی بابای اصفهانی»، و همچنین در کتاب‌های دیگر او مانند «گزارش مردم گریز» اثر مولیر و نیز کتاب « غرائب قواعد ملل» ملاحظه کرد.
 
 کاری که در تصویر گذاری کتاب «غرائب» در ایران شده، برای هیچ کتاب دیگری تاکنون به این صورت انجام نگرفته است. این کتاب را اگر نویسنده فرانسوی و مترجمان عربی و پارسی آن بدین صورت می‌دیدند مسلما از همه غرائبی که در کتاب شرح داده‌اند برایشان  غریب‌تر می‌بود. چاپ کتاب مصور کتاب غرائب همچنین می‌تواند گویای پیشرفتی باشد که هنر کتاب و کتاب آرایی در سال‌های اخیر در ایران به خود دیده است.
بهای کتاب: ۴,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تعداد صفحه:۳۳۸ قیمت:۴,۰۰۰,۰۰۰ ریال چاپ:یکم، فرهنگ معاصر، ۱۴۰۱ نوع اثر:تالیف نوع جلد:گالینگور وزن:۱,۲۵۰ گرم
رده‌ها
ناشر:ساير
جلد:یکم شابک:‎۹۷۸۶۰۰۱۰۵۲۰۷۱‏
:نام
:ایمیل
:وب سایت  نظر شما

      
ناشر:فرهنگ معاصر
مصحح:مریم ط. قشقایی
مترجم:میرزاحبیب اصفهانی
Development by Agahsystems